צלצלו אלינו: 072-3712488בונים או משפצים שיפוץ גדול?, אתם חייבים חברת ניהול ופיקוח בניה!

תהליך בניית בית או שיפוץ מאסיבי הינו תהליך ארוך ומורכב שמחייב הבנה בתחום. בתהליך משולבים בעלי מקצוע רבים שהסנכרון ביניהם חייב להיות מושלם על מנת שהפרויקט יתנהל בהתאם לתוכניות, לתקציבים וללוחות הזמנים. לא כל אחד יודע או יכול לעקוב אחר כל השלבים הנדרשים לבניית בית חדש או לשפץ אותו. ועל כן ההמלצה הגורפת היא לשכור את שירותיהם של חברת ניהול ופיקוח בניה. בזכות הידע והמקצועיות של חברת ניהול ופיקוח בניה אתם תוכלו לקיים את התוכניות האדריכליות ללא "קיצורי דרך", תוכלו לעמוד בתקציבי הבנייה שהקציתם ואם לסיים את הפרויקט בלוחות הזמנים שקבעתם. תהליך כזה אינו תהליך שיש להקל בו ראש ויש חשיבות רבה לביצוע השלבים על פי סדר מאורגן. כמעט כל פרויקט של בניה או שיפוץ מתחלק ל 2 שלבים עיקריים, שלב התכנון ושלב הביצוע. חשוב להדגיש כי אחד בלי השני עלול להוביל לכישלון הפרויקט ויש חשיבות לתכנון סדר העבודה נכון בדיוק כמו שיש חשיבות לתכנון הביצוע בפועל ויישום התוכניות.

שלב התכנון, יסודו של כל פרויקט

כאמור על מנת שפרויקטים יצליחו יש צורך מצד אחד לתכנן את המהלכים הנדרשים לביצוע לאחר מכן לתכנן את הביצוע בפועל. שלבי התכנון כוללים בין היתר את התוכניות האדריכליות, התאמת התוכניות לביצוע בפועל, בחירת בעלי מקצוע, קביעת תקציבים, לוחות זמנים ועוד. חשוב שחברת ניהול ופיקוח בניה תהיה אחרית ושותפה לכל שלב בחלק הקריטי הזה של הפרויקט, אך לא רק. יש הרבה מעבר לבחירת הקבלן שיבצע את בניית השלד או את ספר האריחים, יש את הרשויות המקומיות שצריך לדעת כיצד לעבוד מולם ולספק להם את האישורים אותם הם דורשים על מנת שתוכלו להתקדם בתהליך הבניה. החלק השני הוא בעצם יישום השלבים אותם תכננו והוא החלק שחייבים לשים עליו דגש רב כדי שהתוצאה הסופית תהיה איכותית ובהתאם לציפיות.

שלב הביצוע, מיישמים את התכנון

כפי שציינו בניית בית או שיפוץ גדול מחייב תכנון קפדני הכולל תוכניות אדריכליות ושאר המתכננים, בחירת קבלנים, בדיקת חומרי גלם ועוד. אך לא פחות מכן הוא שלב הביצוע בפועל ועל מנת שהביצוע ישביע את רצונכם גם מבחינת התוצאה וגם מבחינת עמידה בתקציבים, לוחות זמנים ומניעת ליקויים חשוב לשכור את שירותיה של חברת ניהול ופיקוח בניה. לפניכם הפעולות המבוצעות על ידי חברת ניהול ופיקוח בניה:

 • העברה והסברה של התוכניות לבעלי המקצוע והקבלנים.

 • בקרה על התקציבים שהוגדרו מראש.

 • בקרה ואישור על כל שלבי ביצוע בפועל.

 • שמירה על קשר ישיר בין האדריכל ושאר מתכננים לקבלת פיקוח עליון במועדים הנידרשים.

 • ביצוע תיאום בין כל בעלי המקצוע על מנת שכל שלב בפרויקט יבוצע נכון ובזמן.

 • תיקון בזמן אמת של ליקויים וטעויות על מנת לחסוך בעלויות והוצאות מיותרות

 • קביעת סדר עדיפויות לביצוע העבודות.

 • בקרה על התקדמות בביצוע העבודות בהתאם ללוחות הזמנים שנקבעו.

 • הזמנת בדיקות בהתאם להתקדמות העבודה והדרישות לקבלת טופס 4.

 • בסיום הפרויקט העברת ביקורת מקיפה ביחד עם האדריכל והמזמין על מנת לאשר סופית את תום העבודות כולל הכנת תיק אישורי בדיקות כנידרש לרשויות .

 • הגשת הפרויקט לרשויות לטובת קבלת טופס אכלוס - טופס 4, 5.

לסיכום, שכירה של חברת ניהול ופיקוח בניה תבטיח לכם סיום מוצלח לפרויקט תו הקפדה על עמידה בלוחות זמנים ותקציבים.


2all בניית אתרים