צלצלו אלינו: 054-9731431

צלצלו אלינו: 054-9731431ככה תבחרו חברה לניהול ופיקוח בניה

לבנות בית אינו דבר שיש להקל בו ראש, הבית שאמור להיות וליצור עבורכם את המקום שבו תגורו, תגדלו את ילדיכם ותזדקנו יחד בשיבה טובה הוא המקום שיש בו הכי הרבה קשיים מבחינת תהליך התכנון, הבניה והתקציבים. על מנת שתוכלו לעבור את התהליך בצורה טובה ונכונה אתם חייבים לשכור חברה לביצוע ניהול ופיקוח בניה, יש לא מעט חברות בשוק ומה שיעיד על חברה כזו או אחרת שיש לה יכולת ניהול ופיקוח בניה הוא איכות השירות, הניסיון והוותק. למעשה רוב מפקחי הבניה הם מהנדסים, הנדסאים או קבלני בניין ומה שמבדיל בין אחד לשני הוא הניסיון והמקצועיות שלהם בתחום, וכפי שאתם מבינים ככל שיש יותר ניסיון יש יותר מקצועיות והצלחה. השאלה האמיתית שנשאלת היא מה חשוב לוודא טרם בחירה בחברת ניהול ופיקוח בניה? ולכן ההמלצה היא לבקש רשימה של תחומי אחריות והתחייבויות מחברת הפיקוח על מנת להבטיח שאכן תקבלו את מה שהובטח לכם.

"הבטחתי", אבל לא הבטחתי שאקיים!

לרבים מאיתנו אין את ההבנה בתחום הבנייה, לעיתים חוסר הידע הזה מנוצל על ידי קבלנים ובעלי מקצוע שונים. זה בא לידי ביטוי בחומרי גלם ירודים, שינויים בביצוע התוכניות האדריכליות ועוד אין ספור טריקים ופטנטים שקבלנים רבים יעדיפו מאשר להשקיע בביצוע מושלם. הבעיות לא תמיד נראות לעין, לפעמים אנחנו נגלה את הליקויים רק בחורף אשר נזילות וליקויי איטום יחדירו לנו מים למבנה, לעיתים זו תהיה רחבת החניית שתקרוס עקב ביצוע לקוי של התשתית. שכירת חברה של ניהול ופיקוח בניה תמנע ותחסוך לכם את כל כאבי הראש האלו שתאפשר לכם ביטחון והצלחה בביצוע הפרויקט מתחילתו ועד סופו. למעשה האינטרס של מפקח בניה הוא שאתם תקבלו את הכי טוב, הכי מהר והכי בתקציב שלכם. חשוב לזכור כי מפקח בניה אינו בעל מקצוע ליום אחד, הוא אמור ללוות אתכם מתחילת הפרויקט ועד סופו ולכן כאשר אתם עומדים לפני בחירת חברה לפיקוח חשוב שתכירו את האדם מולו תעבדו על בסיס יומי כמעט. לאחר שהבנו כי עדיף לנו לצלוח את הפרויקט עם פיקוח אחת השאלות שנשאלת היא האם באמת כולם צריכים חברה של ניהול ופיקוח בניה? התשובה בהמשך.

מי צריך ומתי צריך ניהול ופיקוח בנייה?

במילה אחת: "כולם" כל מי שמתחיל לבנות, מתכנן לבנות, או נמצא כבר בתהליך בנייה צריך שיהיו לו בקרה ופיקוח, חשוב להדגיש כי אין זה אומר שחייבים פיקוח, מפקח בנייה הוא תוספת לתהליך, אמנם תוספת חשובה שתחסוך לכם הרבה כאבי ראש אך עדיין הוא אינו בגדר חובה אלא המלצה. ישנם כמה סוגים של ניהול ופיקוח בניה, יש את הפיקוח הצמוד שבו יש ליווי יום יומי ובו יש באתר הבנייה אדם שמוודא כל פרט וכל שלב ולמעשה מאשר את התוכניות וביצוען בפועל ויש את הליווי החלקי שבו המפקח מגיע מספר פעמים לצורכי בקרה בשטח (עדיין זה פיקוח מספק להצלחת הפרויקט). המפקח מוודא כי הקבלנים משתמשים בחומרי גלם איכותיים ולא "חוסכים" עליכם, שאכן כל שלב בתוכניות מתבצע בהתאמה מלאה, בקרה על לוחות הזמנים ועמידה בתקציבים. שכירת חברה של ניהול ופיקוח בניה למעשה חוסכת לכם הרבה כאבי ראש והוצאות מיותרות, חשוב לבחור בחברה בעלת ניסיון וותק על מנת שהתהליך יתנהל בהצלחה, אולם הרבה מעבר לניסיון ודאו שיש לכם שפה משותפת עם חברת הפיקוח מכיוון שתהליך הבניה הינו תהליך ארוך ולא תרצו למצא את עצמכם מתמודדים עם מפקחים שאתם לא מסתדרים איתם.

בהצלחה!
2all בניית אתרים