צלצלו אלינו: 054-9731431

צלצלו אלינו: 054-9731431לבנות בית פרטי ולשרוד את כל המכשולים

מבין כל נקודות הציון בחיינו, אחרי החתונה והילדים מגיע עניין המגורים. החלום הנשגב של רבים מאיתנו הוא לגור בבית פרטי עם גינה ועצי פרי  ואכן הטרנד בשנים האחרונות אנו רואים יותר ויותר בתים פרטיים שנבנו בבנייה פרטית. חשוב לציין כי לא כל אחד יכול להשתלב בסגנון חיים זה או שלא תמיד יש את התקציבים לכך ואם כבר בחרתם באפשרות של בניית בית בעצמכם אתם תגלו שיש אין ספור מכשולים ומהמורות בדרך שיעכבו את התהליך לאורך כל הדרך, יהיו כאלו שיעדיפו דירה בבניין מסיבות כלכליות או העדפה לסגנון חיים זה. אך כעת אנו נדבר על אלו מבינינו שרוצים ואוהבים את החופש והשלווה שיש בבית פרטי. בניית בית פרטי הינה מהלך שמחייב הבנה בתהליכים שונים ומורכבים, משאבי זמן ותקציב. 3 היסודות האלו חייבים להתקיים בצורה מלאה על מנת שפרויקט הבנייה יצליח והסוד להצלחה הזו הוא ללא ספק שילוב מפקח בניה לאורך כל התהליך, החל משלב התוכניות ועד לסיום הביצוע בפועל, חשוב לזכור כי בניית בית פרטי הינה תהליך מורכב ולא כל אחד יכול להתמודד איתו, לכן שכירת שירותי מפקח בניה תאפשר לכם לצלוח את הפרויקט בהצלחה ועם מינימום עיכובים.

הסוד להצלחת הפרויקט - מפקח בניה!

כאשר יוצאים לדרך של בניית בית חדש אנו נתקלים במושגים שונים כגון פיקוח בניה, מפקח בניה, קבלני בניין, קבלני שלד ועוד. לרובנו אלו מושגים שהקשר שלהם אלינו קלוש אם בכלל, ובדרך כלל ההקשר שלהם הוא לפרויקטים גדולים ומורכבים, אך למעשה גם בניית בית פרטי בדומה לבניית בניין משרדים הינו תהליך מורכב המכיל אלמנטים רבים ואין ספור בעלי מקצוע שחייבים להיות מסונכרנים ביניהם על מנת להצליח בפרויקט. מפקח בניה למעשה הוא החוליה המקשרת בין כולם, החל מהאדריכל המתכנן ועד לפועל הפשוט ביותר באתר הבניה. ביצוע הבקרה המתמדת לאורך כל תהליך הבנייה והסנכרון בין כל הגורמים ימנע ליקויים, תקלות, עיכובים ובזבוז תקציבים לריק. השאלה האמיתית היא מי הוא אותו מפקח בניה מומלץ ואיך באמת נדע שהוא כזה? על מנת לקבל את התשובה ולבחר במפקח הבניה הנכון והמתאים עבורכם חשוב שתבקשו רשימה של כל תחומי האחריות ועל מה הוא מתחייב מולכם, רק כך תוכלו השוות ולהבדיל בין מפקח אחד למשנהו.

תפקידו של מפקח בנייה, הרבה מעבר למה שחשבתם

כמו שיש מנצח על תזמורת ומפקד על הצבא כך גם מפקח בניה אחראי על כל מה שמתנהל באתר הבניה, החל משלב התכנון שר המפקח בודק יחד עם האדריכל את היתכנות התוכניות, הסיבה היא שלא אחת השרטוטים של האדריכל אינם ניתנים לביצוע בשטח ואז נדרשים שינויים, שינויים אלו לרוב גוזלים זמן ועולים כסף. דבר נוסף הוא מפקח הבניה בזכות קשריו והניסיון שצבר יהיה יחד אתכם מול הקבלנים השונים בעת חתימת החוזים תוך הקפדה על מסגרות התקציב שהקצאתם. לסיכומו של עניין, פיקוח איכותי החל משלב התכנון יתן לכם שקט וביטחון בהצלחת הפרויקט שלכם.

להלן ריכוז תפקידי המפקח:


 1. תאום תכנון מול האדריכל.
 2. לווי מכרזים ובחירת קבלנים.
 3. עזרה בהכנת התקציב לפרויקט.
 4. הכנת ובקרת לוחות זמנים לפרויקט .
 5. בקרת איכות הביצוע בשטח.
 6. בקרה ואישור החומרים שמגיעים לשטח.
 7. אישור כל שלב ושלב בפרויקט.
 8. הכנת טופס 4 לאישור אכלוס.
 9. הזמנת פיקוח עליון בהתאם להתקדמות.
 10. אישור ובדיקת חשבונות לקבלנים ומתכננים.
 11. ביקור בשטח.


חשוב לזכור כי שכירת מפקח בנייה אמנם היא בגדר המלצה אך זו המלצה שכדאי לאמץ בחום, כי רק ככה תחסכו לעצמכם הוצאות מיותרות ותקטינו את הסיכוי לליקויי בניה.


2all בניית אתרים