צלצלו אלינו: 054-9731431

צלצלו אלינו: 054-9731431למה צריך מפקח בניה?

כל סוג של בניה בין אם זה בניין, בית פרטי או שיפוץ כרוכים בשילוב של משאבים כספיים, התנהלות מול בעלי מקצוע, בקרה על ביצוע העבודות ועוד. לא הרבה מאיתנו יודעים ויכולים לשלב את כל אלו בנוסף על סדר היום הרגיל שלנו ולכן ההמלצה הגורפת היא לשכור את שירותיו של מפקח בניה. למפקח בניה יש מגוון תפקידים שכל מטרתם הוא מצד אחד להגיע לתוצאות הטובות ביותר בפרויקט שלכם ומצד שני לחסוך מכם את כל מה שמתלווה לתהליך הבניה. ככל שמפקח הבניה שלכם מקצועי יותר כך התהליך יהיה קצר ויעיל יותר הן מבחינת הביצוע והן מבחינת החיסכון בעלויות.

מתי צריך מפקח בניה?

כפי שציינו מפקח בניה בא לחסוך לנו את כל מה שכרוך בתהליך בניית בית או שיפוץ, בעיקר הוא יחסוך לנו בהוצאות ויתנהל מול כל בעלי המקצוע. השאלה הנשאלת מתי באמת צריך מפקח בניה, אילו פרויקטים חייבים וילו פרויקטים לא מחייבים מפקח? ראשית נבדיל בין 3 דברים, בניית בית חדש, שיפוץ קטן ושיפוץ גדול.

בנייה חדשה - כל מבנה באשר הוא בין אם זו וילה, דירה בבניין או בניין שלם, כל אחד מאלו מומלץ שיהיה מפקח בניה. הליווי של התהליך כולו החל משלב התוכניות ועד לביצוע בפועל יתבצע בצורה חלקה וטובה יותר, ומן הסתם גם בעלויות מינימליות. בנוסף גם יהיו פחות ליקויי בניה בזכות ליוי מפקחה בתהליך ובכל השלבים.

שיפוץ קטן - הגדרה של כל שינוי שנעשה בבית ואינו כרוך בשינויי מבנה, שבירת עמודי תמיכה, חגורות וקירות תומכים. כאן לרוב אין צורך בפיקוח מכיוון שסך השיפוץ אינו מהווה בעיה או סכנה.

שיפוץ גדול - הגדרה לכל עבודת שיפוץ שכרוכה בשינוי מבנה. לצורכי שיפוץ גדול שמכיל שבירת קירות, עמודי תמיכה, חגורות בטון וכדומה חייבים מפקח בניה והכנת תוכניות על מנת להבטיח ביצוע פעולות תקינות שלא יובילו לאסון.

היתרונות של מפקח בניה

חברת לביא ניהול וביצוע פרויקטים בבניה מאפשרת מפקח בניה מקצועי ובעל ניסיון אצלכם באתר הבניה ויש לכך יתרונות רבים שבאים לידי ביטוי בכל אחד משלבי הבניה ואף בחלוקת התקציב והחיסכון שלו בפועל. כאשר יש מפקח בניה באתר הסיכוי לליקויים ותקלות קטן יותר ואיכות העבודה גבוהה בעשרות מונים. לפניכם חלק מהיתרונות של מפקח בניה:


  • בקרה על קיום התוכניות האדריכליות הלכה למעשה
  • ביקורת ופיקוח על טיב העבודות  והיצמדות לתוכניות הביצוע
  • מעקב ועמידה בלוחות זמנים שנקבעו לביצוע העבודות
  • דיווח ושיקוץ מידע מלא בין הלקוח לבין מפקח בניה
  • תיאום ובקרה על ביצוע העבודות מול הקבלן המבצע
  • בקרה שוטפת על חשבון ההוצאות ועמידה מול תקציבים שהוקצו לפרויקט
  • בקרת ליקויים שוטפת לצורכי מניעה ותיקון

מבין כל מה שמנינו לעי"ל תפקידו של מפקח בניה מורכב ממשימות רבות במהלך יום העבודה שלו. פעולת הפיקוח מחייבת את המפקח להיות ער לכל המתרחש באתר הבניה החל מבקרה על הפועלים, בעלי המקצוע השונים, הקבלן המבצע והסינכרון בין כל הגורמים יחד. בתהליך מורכב עכל כך כמו בנייה או שיפוץ גדול חשוב להיות בקשר ישיר עם גורם אחד שמסנכרן בין כל היתר. כך מובטחת עבודה איכותית לאורך כל התהליך.

2all בניית אתרים