צלצלו אלינו: 054-9731431

צלצלו אלינו: 054-9731431מה זה קבלן שלד?

כאשר אנחנו בונים בית חדש או מבצעים שיפוץ גדול שכולל שינויים במבנה הבית חשוב שנעשה זאת כראוי ועם בעלי מקצוע מיומנים. אחד מבעלי המקצוע האלו הוא קבלן שלד שתפקידו בעל משמעות רצינית בתהליך הבניה או השיפוץ שלכם. לקבלן שלד יש תחומי אחריות נרחבים הכוללים את ההתנהלות מול הקונסטרוקטור והאדריכל מצד אחד וההתנהלות מול הקבלנים השונים שנמצאים בשטח כגון קבלם החשמל, קבלן האינסטלציה וכדומה. מבין תחומי האחריות של קבלן שלד נכללים גם הזמנת בטון וברזל לטובת היציקות, אחריות על הקמת הקירות על פי התוכניות האדריכליות, הזמנת חומרי גלם וכל דבר נוסף שקשור לבניית שלד המבנה.

מה כולל שלד המבנה?

מהו בעצם שלד המבנה? מה הוא כולל ועל מה אחראי הקבלן?, השלד הוא למעשה הבסיס שקיים בכל בית, מבנה בעצם זה דומה לשלד של הגוף שלנו. לכל מבנה בלי יוצא מן הכלל יש שלד, בין אם זה בניין רב קומות או בית פרטי בן קומה אחת. בהגדרת השלד נכללים היסודות וקורות הקשר של המבנה, קורות הבטון המקשרות, הגג והקירות, הרצפה והמדרגות. חשוב לזכור כי השלד לא כולל  את הטיח או הצבע על הקירות ובטח שלא את הריצוף או כל דבר אחר שקשור לעבודות הגימורים. כאשר קבלן שלד מקצועי אחראי על בניית שלד המבנה שלכם הוא יצמד לתוכניות האדריכל, לתקנים וחוקי הבניה מובטח לכם כי התוצאה הסופית תהיה איכותית, יציבה ועמידה לאורך שנים. לחילופין בניית שלד בצורה לקויה יש סכנה של ממש בכך, יש סיכון שחלקים מסוימים יסדקו ואפילו יקרסו עם הזמן ובמקרים חריגים עלול המבנה להתמוטט (כדוגמת אסון אולם האירועים או המרפסות בבניני גינדי). לכן קבלן שלד הוא זה שאחראי על הביצוע ועל יישום התוכניות הלכה למעשה, עליו מוטלת האחריות הכבדה של בניית המבנה או ביצוע השיפוץ בצורה האיכותית ביותר, ללא עיגול פינות או קיצורי דרך שכפי שציינו קודם עלולים להביא לקריסת המבנה כולו.

תחומי האחריות של קבלן שלד.

כפי שכבר ציינו קבלן שלד הוא דמות מרכזית בתהליך הבניה או שיפוץ גדול, בזכותו תבטיחו בנייה איכותית ויציבה שתהיה עמידה לאורך שנים. אלו תחומי האחריות של קבלן שלד:

קידוחים

יסודות המבנה חשובות מאוד וחלק מהבנייה שלהן כרוך בביצוע קידוחים. ועל הקבלן מוטלת האחריות של הזמנת קידוחים ליסודות וביצוע קידוחים בנאמנות לתכניות הקונסטרוקטור וסימון המודד.

הזמנת בטון

חישוב הכמויות מלמד על כמות הבטון הנדרשת ליציקות, בין תחומי האחריות של קבלן שלד הוא להזמין בטון ליציקות תוך הקפדה על הזמנת בטון שמתאים לדרישה  הקונסטרוקטור ולתקנים .

יציקות

בנוסף לביצוע קידוחים והזמנת בטון יש חשיבות רבה לביצוע היציקה בצורה נכונה, יציקות שאינן מפוקחות בקפידה עלולות להיות לקויות ולגרום לנזקים ותזוזות בהמשך כמו כן נידרש לתת בדיקות לאורך כל היציקות מכל שלב בהתאם לדרישות התקן ודרישות טופס 4 ולעבוד בצמוד לסימון המודד.

קירות

בניית קירות המבנה גם היא נמצאת בתחומי האחריות של קבלן שלד. החשיבות גבוה ביותר על מנת למנוע בניית קירות עקומים, הקפדה על מיקומם שתואם את התוכניות האדריכליות.

תיאום עבודות

תום אחריות נוסף של קבלן שלד הוא ביצוע תיאום בין תוכניות האדריכלות והקונסטרוקציה. בנוסף כאשר נמצא חוסר תיאום יש להעביר את ההסתייגויות לאדריכל וזה דואג לתיאום התוכניות עם שאר המתכננים.

לסיכום, בחירת קבלן שלד מקצועי תבטיח לכם מצד אחד שהעבודות שלכם יבוצעו בצורה איכותית וגם ההתקדמות תהיה בהתאם ללוחות הזמנים שקבעתם ועבודה קלה לכל עבודות הגמר.


2all בניית אתרים