צלצלו אלינו: 054-9731431

צלצלו אלינו: 054-9731431שלד המבנה - החלק החשוב ביותר בבניה


כל מבנה באשר הוא מתחיל מהשלד, ממש כמו השלד של הגוף שלנו. אם השלד בנוי כהלכה יעמוד בדרישות התכנון לרעידת אדמה ואם השלד בנוי בצורה לקויה המבנה עלול לקרוס או להסדק באופן חמור. כאשר אתם מתכננים בניית בית או בונים בית חשוב שיהיה קבלן שלד שילווה את התהליך שלכם על מנת שתוכלו למנוע את אותם סיכונים. חשוב לציין כי הליקויים לא תמיד נראים לעין באופן מיידי ולא אחת הם "מתחילים לצוץ" עם סיום הבניה למשך כחמש שנים, זה הזמן שהביסוס עדיין שוקע ומתבטא בהופעת סדקים במבנה.

כמעט בכל מבנה יש ליקויים הניתנים לתיקון ופיתרון כדוגמת ליקויי נגרות, ריצוף קרמיקות וכדומה, אלו ליקויים שתוכלו בכל רגע לתקן ולהחליף אולם כאשר קבלן שלד לא ביצע את עבודתו כראוי הליקויים הם חמורים בהרבה עד כדי פסילת המבנה, ליקויי בניה בעקבות שלד לא תקין התיקונים יקרים מאד, לפעמים התיקון יקר יותר מאשר להרוס ולבנות מחדש ועל כן חשוב מאוד שיהיו קבלן  מקצועי ומיומן, חומרי גלם איכותיים ובעלי מקצוע מיומנים שיבצעו את ההוראות הקונסטרוקטור בצורה המדויקת ביותר.

בעיות עקב בניית שלד לקוי

יש כפי שציינו מגוון ליקויי בניה, חשוב לציין שהליקויים מתחלקים באופן כללי ל 2 קבוצות עיקריות ליקויי בניה הקשורים לתהליך הגמר הניתנים לתיקון וליקויי בניה הקשורים לתהליך בניית השלד  שהתיקון שלהם כרוך בהוצאות גבוהות שלעיתים כבר עדיף להרוס ולבנות מחדש. מי שאמון על בניית השלד הוא קבלן שלד. חשוב לבחור לביצוע הפרויקט קבלן שלן מקצועי ומיומן על מנת שהעבודה תתבצע בצורה איכותית, טובה ובהתאם לתוכניות הקונסרוקטור והאדריכליות. הליקויים הנפוצים שנגרמים בעקבות בניית שלד לקוי הם:

סדקים - היווצרות סדקים מאפיינת כמעט כל מבנה בנוי חדש, הסיבות לכך קשורות לתהליך טבעי של הבטון שמתייבש ויוצר את אותם סדקים קטנים שאינם רציפים אלא רק מקומיים אשר אינם בעלי משמעות רצינית, אולם כאשר אנו מגלים סדקים אורכיים לאורכם של קורות המבנה או שיש התנתקות בין חיבורי הקירות הדבר מעיד על ביצוע לקוי של שלד המבנה, האחראי הישיר על כך הוא קבלן שלד.

סטיות  - אי עמידה במידות אדריכליות אשר יגרום לשינוי במידות הסופיות למבנה פנים וחוץ, אשר יקטין את המעברים והחללים הפנימיים ויגדיל את ההוצאות לישור הקירות על ידי טייח בעבודות הגמר.

חומרי גלם ירודים בבניית פנים וחוץ המבנה - כולם רוצים לחסוך בהוצאות על מנת להגדיל את הרווחים, כאשר קבלן חוסך במלט או שהוא קונה חומרי גלם באיכות ירודה זה בא לידי ביטוי ישירות באיכות הבניה, ליקויי בניה רבים נוצרים בעקבות אותם "חסכונות" של קבלנים. לכן קבלן שלד דואג שכל החומרים והאלמנטים יהיו באיכות גבוהה כנדרש ועל פי תקנים.

בחירת קבלן שלד

בחירת קבלן שלד כאמור חשובה מאוד להצלחת הפרויקט, רבים טועים לחשוב כי בניית בית "לבד" ללא מנהל שיפקח על העבודות ללא קבלן אחראי שמוודא כי אכן התוכניות האדריכליות והקונסטרוקציה מבוצעות הלכה למעשה או שחומרי הגלם לבנייה לא נבחרים בקפידה זה הוא מתכון ברור לליקויי בנייה שיווצרו במהלך התקדמות הפרויקט. כך שאם אתם רוצים שתהליך הבניה שלכם יצליח ללא תקלות או בעיות מומלץ לכם בחום לבחור קבלן שלד מקצועי שילווה את הפרויקט שלכם

מתחילתו ועד סיום בניית השלד.


2all בניית אתרים