צלצלו אלינו: 054-9731431

צלצלו אלינו: 054-9731431הכל על תפקידו של קבלן שלד בתהליך בניית הבית שלכם

הכל על תפקידו של קבלן שלד בתהליך בניית הבית שלכם

זה ממש לא משנה אם אתם גרים בוילת פאר, דירה בבניין או בדופלקס, בכל מבנה הבסיס לבנייה שלו הוא שלד. למעשה שלד הבניין בדומה לשלד שלנו בגוף האדם שבו העמות מהוות בסיס שעליו נתלים יתר האיברים גם השלד מכיל את היסודות, הקורות, המדרגות, הרצפות והגגות של הבניין, ככל שהשלד חזק ויציב יותר כך המבנה יהיה חזק ועמיד יותר. על בניית השלד אחראי קבלן שלד. כל תהליך בניה כולל בהתחלה את בניית השלד שנותן לבניין את הצורה הבסיסית שעליה מתקינים חיפויים, אריחים, טיח וכל דבר שאיתו מחפים ועוטפים לאחר מיכן את הבניין. כאשר קבלן שלד מקפיד על בניה איכותית, נכונה ובהתאם לתוכניות מובטח לנו שהמבנה יהיה יציב וחזק, כאשר קבלן שלד מקים מבנה שאינו בנוי בצורה טובה או לא ישרה אנחנו נאלץ להשקיע זמן וכסף לצורך יישור קירות, חיזוק יסודות ולעיתים אף קיימת סכנה ממשית להתמוטטות וקריסת המבנה.


האחראי הישיר על שלד המבנה הוא קבלן שלד

קבלן שלד אחראי על בניית יסודות הבניין, החל מקריאת התוכניות והבאתם לביצוע הלכה למעשה. מבין תחומי האחריות השונים של קבלן שלד נכללים הדברים הבאים:

הזמנת חומרי גלם

אם רוצים להצליח בפרויקט בניית הבית חייבים חומרי גלם איכותים, בדיוק כמו שעוגה איכותית מחייבת את הקמח הטוב ביותר או את השוקולד האיכותי ביותר. חומרי גלם לבניה מהווים את היסוד לאיכות. לרוב את חומרי הגלם מזמין קבלן שלד מספקים איתם הוא עובד בשוטף ובמקרים אחרים הלקוח הוא זה שאמון על רכישת החומרים. יש לכל אחת מהאפשרויות יתרונות וחסרונות ועליכם להחליט אם חומרי הגלם יוזמנו על ידכם או על ידי הקבלן.

יציקות

מבין העבודות השונות הנדרשות להקמת השלד ביצוע יציקות היא בין החשובות יותר מסיבות רבות, ראשית יציקה מהווה את הבסיס של השלד החל מיציקת עמודי התמיכה, קורות חיזוק, רצפות, תקרות ועוד.

קירות

הבית מוקף קירות, כאשר נבנים קירות ישרים יש פחות צורך ביישור על ידי טיח, על קבלן שלד לוודא כי כל הקירות נבנים באופן אחיד, ישר, מקביל ומפולס.

מדרגות

בין תחומי האחריות השונים נמנית גם האחריות על בניית גרמי מדרגות במבנה. חובתו של קבלן שלד להקפיד על בניה נכונה בהתאם לתוכניות של המדרגות במבנה. הכוונה היא למדרגות בשלד וללא החיפוי עליהם.

בקרה שוטפת על תהליכי בניית השלד

מכיוון שקבלן שלד הוא זה שאחראי להעביר את התוכניות האדריכליות לביצוע בפועל מוטלת עליו האחריות לוודא בכל רגע נתון כי הבניה של שלד המבנה מתנהלת בהתאם לתוכניות וללא חריגות או ליקויים, חשוב להבדיל בין קבלן שלד לבין מפקח בניה שאחראי על כלל הביקורת בכל הפרויקט ועל ביצועו בפועל בהתאם להנחיות, הנהלים והתקן.

יתרונות נוספים של קבלן שלד

אם בחרתם לביצוע הפרויקט שלכם בקבלן שלד איכותי, מקצועי ואמין מובטח לכם שהעבודה תתקדם במהירות ויעילות, ומספר הליקויים יהיה מועט אם בכלל. אולם לחילופין אם קבלן השלד שלכם אינו בקי בעבודה אתם עלולים למצוא את עצמכם עם עיכובים בבנייה ומבנה לקוי. כאשר הכל מתנהל כשורה אתם חוסכים זמן וכסף. הזמן נחסך על ידי העובדה שלוחות הזמנים לביצוע העבודות נשמרים על ידי קבלן שלד ובנוסף חיסכון בעלויות מתקיים עקב מניעת ליקויים.


2all בניית אתרים